Japanese(JP)LithuanianEnglish (United Kingdom)
Audinių marginimo shibori užsiėmimai

Audinių marginimo shibori užsiėmimai

Category: Kursai
Manufacturer: Kristina Karvelytė

"Pasitinkant pavasarį ir belaukiant Šv. Velykų du balandžio mėnesio penktadienius (12d. ir 19d.) nuo 17-19.30 val. susitikime Japonų kultūros namuose ( Kosciuskos g. 26, Vilniuje)

Audinį margindami zuikučio ir pilnaties motyvu* susipažinsite su japoniška audinių marginimo technika SHIBORI." Dėstytoja Kristina


Visos priemonės suteikiamos
Kaina 20 eur. (2 užsiėmimai)
Būtina registracija, nes vietų skaičius ribotas tel. 8 6 7715588 ( Marija) arba info@ nihon.lt


DAUGIAU APIE AUDINIŲ MARGINIMĄ ŠIBORI:

Marginimą rezervažo būdu naudojo įvairiose šalyse, buvo išrasta vis kitokių rašto formavimo variantų ir pagal tai naudojami skirtingi terminai šiai technikai apibūdinti: banda, plangi, tritik; apibendrindami lietuviškai galėtume vadinti rišk ir dažyk.

Audinys prieš merkiant į dažus yra aprišamas, klostuojamas, daigstomas, suspaudžiamas ar dar kitaip formuojamas norint nuo dažo apsaugoti tam tikras vietas. Tokiu būdu audiniui suteikiama trimatė dimensija. O gautas raštas turi minkštus, išsiliejančius kontūrus.

Shibori būdinga gausybė variacijų – kiekviena jų skiriasi subtiliais atspalviais, turinčiais savo pavadinimus.
************************************************************************
* "Kiškis, arba Mėnulio kiškis, Mėnulio triušis, pasak Rytų Azijos folkloro, gyvena mėnulyje. Manoma, kad ši Mėnulio kiškio mitologinė interpretacija atsirado dėl pareidolijos efekto, kai žmonės mato tamsias dėmes ant mėnulio ir jas suvokia kaip gyvūną su grūstuvu. <...>

Mėnulio kiškis taip pat yra populiarus ir Japonijoje. Kitaip negu Kinijoje, japonų folklore kiškis gamina moči (餅) arba kitaip vadinamus ryžių paplotėlius. Čia kiškis yra žinomas kaip „Tsuki no Usagi“ (月の兎). Japonijoje yra labai populiari pasaka, kaip kiškis atsidūrė mėnulyje. Ištrauka iš pasakos: „…Senasis Vyras nusinešė ant rankų kiškį atgal į mėnulį, jis vis dar ten, iki pat šių dienų, kur jį ir paliko Senasis Vyras. Tik pažiūrėk į mėnulį naktį ir kiškis bus ten“ (Totoya Hokkei, 1780-1850 m.). Manoma, kad ši istorija atsirado iš budistų džatakos Śaśajâtaka, kur Šakras (Indra) yra Mėnulio Senasis Vyras. Šioje pasakoje Senasis Vyras, beždžionė, ūdra, šakalas yra triušio kompanionai.
(šaltinis: http://azijoszinynas.vdu.lt/japonija/kiskis-mitologija-3/)

web hosting is very important in online business. Make a good decision and choose ipage for your company, and you will realize how easy is to have a website.
VšĮ Japonų kultūros namai 2019 Svetainių nuoma: HostPartner.LT