Japanese(JP)LithuanianEnglish (United Kingdom)
Audinių marginimas ŠIBORI ir siuvinėjimas SAŠIKO
Audinių marginimas ŠIBORI ir siuvinėjimas SAŠIKO Audinių marginimas ŠIBORI ir siuvinėjimas SAŠIKO Audinių marginimas ŠIBORI ir siuvinėjimas SAŠIKO

Audinių marginimas ŠIBORI ir siuvinėjimas SAŠIKO

Category: Kursai
Manufacturer: Kristina Karvelytė
Price: 30,00 €

ŠIBORI ir SAŠIKO rudeninis užsiėmimų ciklas 

 

   Kviečiame į tekstilininkės Kristinos Karvelytės vedamus užsiėmimus audinių dažymas šibori ir siuvinėjimas sašiko! Švelniai rudenėjant susitikime penktadienio vakarais ŠIBORI ir SAŠIKO užsiėmimuose Japonų kultūros namuose.

 Rudeninį ciklą sudaro 5 užsiėmimai:

 ŠIBORI technika (audinių marginimas) tema "Kylančio garo" (jap. tatewaku) raštais. 3 užsiėmimai

SAŠIKO technika (siuvinėjimas) tema "Tūkstančio paukščių". 2 užsiėmimai

Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos 26, Vilniuje)

Laikas: Penktadieniais nuo 17.00 iki 19.00 val.  

2017 Rugsėjo 15 d., 22 d., 29 d., Spalio 6 d., 13 d.

Užsiėmimo kaina:
1 užsiėmimas 7 €;  5 užsiėmimų ciklas 30 €
 
   Audinių dažymas Šibori - vienas seniausių audinių marginimo būdų. Japonai šią techniką vadina shibori, nuo žodžio „shiboru“ reiškiančio „gręžti, suslėgti, prispausti“.

     Sašiko (reiškia "maži dygsneliai")- tai senovinis japonu siuvinejimo menas. Juo puošiami drabužiai, aksesuarai, interjeras.

   Kviečiame prisiliesti prie šių unikalių audinių marginimo ir siuvinėjimo technikų praktinių užsiėmimų metu!

Daugiau informacijos tel. 8 6 7715588 (Marija), arba el. paštu info@nihon.lt

 ***********************************************************************************************************************************************

 

        DAUGIAU APIE AUDINIŲ MARGINIMĄ ŠIBORI:

   Marginimą rezervažo būdu naudojo įvairiose šalyse, buvo išrasta vis kitokių rašto formavimo variantų ir pagal tai naudojami skirtingi terminai šiai technikai apibūdinti: banda, plangi, tritik; apibendrindami lietuviškai galėtume vadinti rišk ir dažyk.

   Audinys prieš merkiant į dažus yra aprišamas, klostuojamas, daigstomas, suspaudžiamas ar dar kitaip formuojamas norint nuo dažo apsaugoti tam tikras vietas. Tokiu būdu audiniui suteikiama trimatė dimensija. O gautas raštas turi minkštus, išsiliejančius kontūrus.

   Shibori būdinga gausybė variacijų – kiekviena jų skiriasi subtiliais atspalviais, turinčiais savo pavadinimus.


DAUGIAU APIE SIUVINĖJIMĄ SAŠIKO:

 Senovės Japonijoje žmonės tikėjo, kad išsiuvinėti raštai atbaido piktąsias dvasias ir pritraukia sėkmę bei turtus. Sašiko siuvinėjimas turėjo ir praktinį pritaikymą: leido nuo viso pasaulio atskirtiems japonams persiuvinėti susidėvėjusius drabužius, nes nauji audiniai būdavo itin brangūs. 

Sašiko technika labai paprasta, o siuvinėjimo raštai įvairūs ir gražūs. Siuvinėjimui naudojami medvilniniai siūlai, stiprus medvilninis, neirus, neblunkantis ir nesitraukiantis skalbiant, audinys, adata, smeigtukai, žirklės, žymėjimo kreida arba pieštukas.
Iš pradžių sašiko buvo siuvinėjamas baltais arba mėlynais siūlais ant tamsiai mėlyno audeklo. Šią tradiciją nulėmė Edo epochos metais priimti įstatymai, draudžiantys žemesniųjų luomų  atstovams rengtis ryškių spalvų drabužiais. Mūsų dienomis sašiko naudojami įvairių spalvų siūlai bei audiniai.
Siuvinėjami geometriniai raštai, susidedantys iš apskritimų, kvadratų, rombų, Be to, sašiko technikoje buvo labai populiarūs stilizuoti vėduoklių, popierinių gervelių, fenikso, skėčių, žibintų, gėlių, lapų ir medžių, gyvūnų paveikslai.

(Šaltinis: http://www.neriniai.eu )

web hosting is very important in online business. Make a good decision and choose ipage for your company, and you will realize how easy is to have a website.
VšĮ Japonų kultūros namai 2019 Svetainių nuoma: HostPartner.LT