Japanese(JP)LithuanianEnglish (United Kingdom)
Paroda Rytų spalvos
Paroda Rytų spalvos

Paroda Rytų spalvos

Category: Parodos

Paroda “Rytų spalvos“

Tai jungtinė Zinos Latinienės ir Agnės Latinytės paroda. Mamą ir dukrą ne vienerius metus sieja bendras pomėgis – susidomėjimas Rytų Azija, jos istorija, kultūra ir menais.

Zina Latinienė pristato japoniškų kimono ir obi kolekciją. Ją ypatingai žavi vitažinė japonų tekstilė. Nemaža dalis kimono yra vienetiniai, nes juos marginantys dailininkai piešia rankomis nepakartojamus raštus, tarsi tapytų paveikslus ant šilkinių drobių. Kartais ne mažiau prabangiai yra puošiama ir vidinė kimono dalis, kurios prašalaičio akis niekuomet nepamatys. Tačiau kimono savininkas visuomet žinos šią paslėpto grožio paslaptį. Kiekvienas kimono yra sujuosiamas obi – prašmatniu plačiu diržu, priderintu prie kimono raštų spalvų ar sezoniškumo. Obi puošybos tamatika yra neaprėpaima – nuo įvairiausių stilizuorų gamos motyvų, gėlių raštų iki ištisų peizažų, šventyklų, procesijų... Nesibaigianti įvairovė!

 

Agnė Latinytė jau 6 metus gyvena ir kuria Pietų Korėjoje. Ji savo darbuose naudoja ir jungia įvairias technikas – monotipijos spaudą ant ryžių popieriaus, koliažą ir sausą adatą. Piešinių tematiką įkvepia jos patirtys gyvenant Jeju saloje – tai pats piečiausias Pietų Korėjos taškas. Agnė domisi savita Jeju kultūra, vietine mitologija, nuolat besikeičiančios gamtos spalvomis. Parodoje pristatomi Azijos žmonių protretai ir tamsesnioji mitologijos pusė – demonai.

Parodos atidarymas: 2019 m. Vasario 2 d. (šeštadienį) 14 val.

Parodos trukmė: 2019 m. vasario 2 d. – kovo pr.

Parodos lankymas: Vasario mėn. sekmadieniais nuo 11 iki 15 val. nemokamai

* pasakojimas apie Japonų kultūros namus, Japonijos kultūrą ir menus, parodą ir japoniškos matcha arbatos ragavimas (trukmė apie 45 min.; 4 eur. žmogui). Registracija el. paštu info@nihon.lt, telefonu 8 677 15588.

Vieta: Japonų kultūros namai (Kosciuškos g. 26, Vilnius)

web hosting is very important in online business. Make a good decision and choose ipage for your company, and you will realize how easy is to have a website.
VšĮ Japonų kultūros namai 2019 Svetainių nuoma: HostPartner.LT