Japanese(JP)LithuanianEnglish (United Kingdom)
Lietuvos kelias į Pasaulio kultūros dieną

Lietuvos kelias į Pasaulio kultūros dieną

Kategorija: Pristatymai

Pasitinkant Pasaulio kultūros dieną balandžio 15-ją, kovo 23 dieną 15 valandą, kviečiame į susitikimą su Dr. Aukse Narviliene. Pristatymo metu daugiau sužinosite apie Kultūros dieną, jos ištakas, Taikos vėliavą, kaip ją minime Lietuvoje ir kaip užsienyje.

Dr. Auksė Narvilienė yra Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje.

"Balandžio 15 d., Lietuvoje švenčiama Kultūros diena, kurią LR Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną dieną.

„Kultūra mes išreiškiame savo šalies tapatumą, atspindime papročius, prisimename savo kilmę ir pagerbiame šviesiausius kultūrą puoselėjančius žmones. Tad visiems linkiu, kad ši diena motyvuotų mus gyventi aukščiausių vertybių pagrindu“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Kadaise įvairių šalių kultūros paminklus nuniokojo karai, o ir dabar ne visi žmonės suvokia jų vertę ir neretai nesusimąstydami gadina.

Sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo inicijavo rusų mąstytojas N. Rerichas, kuris keliaudamas po įvairias šalis suvokė, kad pasaulyje yra daugybė gražių meno paminklų ir juos būtina saugoti. Prieš I-ąjį pasaulinį karą N. Rerichas sukūrė įspėjančių apie pavojų paveikslų seriją, kuriuose numatė artėjančius įvykius, griaunančius žmonijos meno kūrinius. 1929 m. jis kreipėsi į visų šalių valstybinius ir kultūros atstovus, kviesdamas aptarti kultūros paminklų apsaugos klausimą. Jo prašymu prancūzų juristai parengė paktą, kuris buvo paskelbtas įvairiomis kalbomis kartu su N. Rericho kreipimusi.

Pasirašyta sutartis buvo pirmas tarptautinis susitarimas, skirtas kultūrinėms vertybėms saugoti. Šalims, kurios ratifikavo Rericho paktą, jis yra galiojantis iki šiol. Deja, per II-ąjį pasaulinį karą Taikos pakto idėja buvo pamiršta. Daugybė kultūros paminklų virto griuvėsiais. 1954 m. gegužės 14 d. Hagoje Rericho pakto pagrindu buvo priimta Konvencija dėl kultūros vertybių išsaugojimo karinio konflikto metu, kurią pasirašė 39 pasaulio šalys."  LR Kultūros ministerijos inf.

Renginio data: Kovo 23 d. (šeštadienį) 15 val. – 17 val.

Vieta Japonų kultūros namuose (Kosciuškos 26, Vilniuje).

Kaina: būsime dėkingi už paliktą paramą

Vietų skaičius ribotas, todėl prašytume registruotis el. paštu info@nihon.lt, arba tel. 8 677 15588.

web hosting is very important in online business. Make a good decision and choose ipage for your company, and you will realize how easy is to have a website.
VšĮ Japonų kultūros namai 2019 Svetainių nuoma: HostPartner.LT